Pour féliciter aneb PéeFka

...je tu nový rok, z koberce sbíráš zbytky přání...
Nezmaři, z písně Novoroční


Bývá zvykem předávat si k novému roku různá přáníčka, nazývaná po francouzsku Pour féliciter (tj. Pro štěstí), zkráceně PF. V dnešní době, je stále častější je posílat po internetu, avšak já mám raději přání předávaná osobně (byť i mě poslední dobou lehce vítězí lenost a posílání mailem). Takže jsem ty, co neexistují v počítači, aspoň vyfotila.

A co jsem dostala já, to si můžete prohlédnout skrze odkazy z levého menu.

PF 2014

Letos jsem tvorbu svého PF vyřešila jednoduše - řekla jsem Přebralovi, ať nějaké udělá a napíše nás tam oba. :-) Ale i já jsem nakonec něco spáchala - osadní PF, vůbec první za dobu existence osady. Základek je fotka z Magnoly, doma vyvolaná, naskenovaná a nijak moc neupravená. Rozesílala jsem to spolu s přáním:

...vůni tajemna ve spletích starých sklepení...
...mihotavé plamínky v temnotách...
...i světlo na konci tunelu...
Ať se v příštím roce daří!

PF 2014 Tulácké PF 2014

PF 2013

Další PF, jehož základem je fotka. Rozesílala jsem mailem a zároveň rozdávala vytištěné.
PF 2013

PF 2012

Tento rok jsem byla poměrně líná na výrobu PFek. Sice jsem furt žvanila, že něco hezkýho vytvořím, nakonec zůstalo jen přání internetového, které jsem v rychlosti splodila, abych mohla mně přejícím lidem taky něco na oplátku poslat...
PF 2011

PF 2011

Opět jsem vytvořila dvě verze PFek - internetové a normální. Tentokrát si však moc podobná nejsou, spojuje je pouze motiv Norska, jak jsem ho v létě navštívila. Internetové PF je vidět nahoře, obyčejné byla bílá mušle přivezená z Tromsø.
PF 2011 PF 2011

PF 2010

Letos jsem vytvořila přívěšek ve tvaru krychle, v jejímž vnitřku lze spatřit kousky písmen, která na jejím vnějším plášti chybí. Poprvé jsem také posílala přání mailem, které bylo vlastně fotkou papírových PF pro, ty kterým jsem ho nemohla předat osobně.
PF 2007 PF 2010 PF 2009

PF 2009

Mým přáníčkem všeho dobrého se stala barevná pyramida, která měla na jedné straně citát (každá nesla jiný text, vybrala jsem asi sedmdesát citátů - nalezneš je zde), nápis PF 2009 a razítko Kvítku s podpisem.

PF 2008

Přání na rok 2008 se mi v mém nepořádku nepodařilo vyhrabat, byl to však kousek barevného papíru s razítkem sedmilistého kvítku (tak trochu můj symbol a taky znak mého klubu), který jsem rozdávala na Večeru světel.

PF 2007

Tohle bylo asi první PF, které jsem kdy vyrobila. Kromě této verze s gingem a šifrou (kterou zatím nikdo nerozluštil) exitovala ještě jedna se Žlutým kvítkem na barevné lepence, ale tu jsem vyrobila jen v několika exemplářích.