Literárno aneb Když mě políbí múza

...jen dobrý autor ví, jak špatně píše...
Leonid Nikolajevič Andrejev


Logo TrapsavceNovětší dodatek z října 2014: Tak jsem se loni i letos dokopala k napsání a poslání nějakých povídek a básniček do Trapsavce, trampské literární soutěže. Celkem jsem jich za ty dva roky poslala osm, umístilo se šest, což potěšilo (zvlášť, když jsem v roce 2013 vyhrála s básní, to mě dostalo!). Chápu ale, že v nejmladší kategorii do 23 let není tak silná konkurence jako mezi ostřílenými psavci. :-) K přečtení jsou ony texty z menu nalevo.


Na poli literárním jsem zatím asi největší kus práce odvedla psaním různých skautských kronik a deníků. To jsou tisíce popsaných stran příběhy, mnohdy neuvěřitelnými, které se však doopravdy staly. Sem tam se v mé tvorbě mihne nějaká básnička, či spíše rýmovačka, většinou složená ke konkrétní příležitosti.

Často si vymýšlím různé děje, snad kdyby se sepsaly, daly by na dobrý román či povídku. Myslím si ale, že je nikdy papíru nesvěřím, protože takto jsou jenom moje (jak sobecké!), zatímco tištěná kniha mi trochu neosobní. Někdy mě totiž až mrzí, že příběh, do kterého jsem se mnohdy silně vžila při četbě nějaké knihy, zná (a také se do něj vžilo) dalších třeba 1000 lidí. Zvláštní pocit, že?

Nicméně jsem z různých důvodů, nejčastěji školních slohových povinností, byla nucena přece jenom napsat. Rozhodně to nejsou nějaká umělecká díla, ale můžeš ostatně posoudit sám...