Zápisy z akcí aneb Kronika různých událostí


Různá kratší i delší povídání z vandrů, toulek, ohňů, městských her, víkendovek, koncertů - prostě všeho možného, co jsem zažila. Většinou jsem texty sepsala pro někoho do časopisu či něčeho podobného, jen málokdy jsem je psala sama pro sebe. Je to tedy spíše náhodná směska různých zápisů vytvořených za různými účely, uspořádaná hezky pospolu na jedné stránce.


Vyhlášení výsledků 25. ročníku soutěže Trasa

O posledním květnovém víkendu proběhlo tradičně společně s vyhlášením výsledků Trapsavce také oznámení výsledků Trasy, letos již jubilejního čtvrtstoletého ročníku. Vše se odehrálo na hezkém fleku v srdci České Kanady za občasného houkání vlaků z nedaleké úzkokolejky. Počasí přálo, možná až moc – naštěstí však byl v okolí dostatek koupacích rybníků.

Odpoledne mohli přítomní mimo trapsaveckého programu i obdivovat výstavku příspěvků Trasy a svým hlasováním (které se letos těšilo hojné účasti) určit výherce divácké ceny.

Večer při ohni, rozdělaném Bobem třením dřev, pak byly slavnostně zveřejněny výsledky. Vítězové si rozebrali placky a další ceny, které pro Trasu připravili Chůf, Kawi, Komár, Lucka Raková a Mamut. Pro plackožrouty Višňáka, FOtepa a Haluze byly mimo hromady pomalovaných dřev připravené i trasácké žracáky, aby to všechno měli kam dát.

Celý večer se hrálo a zpívalo a v pravidelných intervalech tóny kytar přerušovalo čtení vítězných trapsaveckých povídek, losování tomboly a žádosti Zlatých trapsavců o ruky mladých autorek. Snad se i za rok sejde tolik hezkých soutěžních příspěvků i tolik fajn lidiček na samotném ohni.Informace ke 26. ročníku Trasy

Pro rok 2019 je v Trase vyhlášeno pět kategorií: I. Cvak di vlak (vlaky, vláčky, koleje, tunely, toulky po opuštěných tratích a nádražní romantika), II. Trampové (kamarádi nejen na vandrech a jejich vybavení), III. Volné téma (záběry z vandrů a toulek po celém širém světě), IV. Trampská grafika (zvadla, novoročenky, kresby) a V. Trampská tvořivost (veškeré trojrozměrné předměty s trampskou tématikou nebo jejich fotografie). Oproti minulému roku nebude letos otevřena kategorie Retro.

Uzávěrka 26. ročníku Trasy bude 28. února 2019. Do každé z kategorií je možné přihlásit až tři příspěvky. Všechny je třeba zaslat dvakrát – jak elektronicky na e-mail trasainfo@gmail.com (fotografie o delší straně alespoň 1600 pixelů), tak vytištěné na adresu Iva Pohunková, Dvorecké náměstí 4, 147 00, Praha 4 (v rozměru nejméně 13 × 18 cm a maximálně 20 × 30 cm). Papírové fotografie budou použity na výstavce na slavnostním ohni Trapsavce a Trasy a poté uloženy do trampských archivů Národního muzea.

Soutěžící, kteří se umístí na 1. – 3. místě, se mohou těšit malované placky a další zajímavé ceny. Podrobné znění pravidel, galerii vítězů předchozích ročníků a ukázky cen najdete na webu www.trasa.webnode.cz. Aktuality, zajímavosti a diskuzi ohledně Trasy najdete na Facebooku ve skupině Trasa – trampská soutěž.

Na vaše příspěvky se těší Kawi a Waki