Klubovní, oddílové a další amatérské časopisy

Četl jsi už nový TAM-TAM?
Viděli jste už TAM-TAM?
zdravili se hoši a děvčata na ulicích,
ve škole, zkrátka všude, kde se potkali...


Stejně jako Rychlé šípy měly svůj TAM-TAM, tak i často různé skupiny kamarádů, ať už jde o klub, oddíl či jen volnou partu, začnou vydávat pro ostatní nějaký ten časopis. Ty, které mě nějak zaujaly, či v mém životě něco znamenaly (a nejsou neveřejné), uvádím níže a tímto také doporučuji ostatním...

Eldorado

Internetový měsíčník, který začala vydávat skupina mladých foglarovců okolo webových stránek foglarweb.ic.cz. Časopis se věnuje jak přírodě, táboření a činnosti oddílů, tak také třeba slavným bitvám v historii, westernu či železnici.
Odkaz na web časopisu: http://foglarweb.deg.cz/eldorado.php

Klubovní hlasatel

Kromě Bobří stopy vydávalo SPJF pro své kluby po několik let také samostatný časopis Klubovní hlasatel. Narozdíl od „oficiální“ BéeSky se do časopisu vždy vloudila nějaká chybička či vtípek, takže o zábavu při čtení bylo postaráno.
Odkaz na stažení: http://kawi.cz/kluby/casopisy/klubovni-hlasatel

Dobrá zpráva

Oddílový časopis 46. skautského dívčího oddílu z Brna, který byl vydáván s měnící se kvalitou a úrovní po několik let. Poslední dva roky jeho existence jsme mu s kamarádkou Bietkou šéfredaktorovaly, ačkoli jsme byly teprve čtrnáctileté bláznivé holky (a na časopise je to vidět).
Odkaz na stažení: zatím nikde není, třeba jednou bude :-)

Vestigo

Časopis roverského kmene stejného názvu z Brna, tištěný na tradiční oranžový papír (což na počítači není vidět). Přináší zajímavé zápisy z akcí kmene, ale i zamyšlení nad podstatou skautingu, zejména roveringu.
Odkaz na stažení: http://www.rover.webz.cz/main.php?link=9

Východ

Časopis vydávaný Východočeskou pobočku SPJF, kromě aktuálního dění mezi foglarovci a pozvánek na akce v něm vycházely také články o Stínadlech nebo pátraní po zaniklých klubech působících na východě Čech.
Odkaz na stažení: http://vcp.spjf.cz/casopis_vychod.php

Alnitak

Bulvární plátek, nesoucí jméno hvězdy ze souhvězdí Orion, zjevující se čas od času na stránkách kamaráda Čápa. Ačkoliv na každé zprávě je vždy ono pověstné zrnko pravdy, vyniká v tvorbě velbloudů z komárů a milionů krabů.
Odkaz na stažení: http://jza.smerem.cz/.../alnitak.php

Sem-Tam

Zpravodaj Severomoravské pobočky SPJF vydáváný členy klubu Modrý Mauritius a šířený pouze poštou. Nyní je už i ke stažení na stránkách pobočky.
Odkaz na web časopisu: http://smp.spjf.cz/casopis