Pozvánky na akce

...a každej podzim v tenhle čas choděj k nám zvadla, spral je ďas...
Milan Red Šebek, z písně Hombre


Umisťuji zde zvadla a pozvání na akce, které mě něčím zaujaly či k nim mám nějaký vztah, ať už se jich hodlám zúčastnit či nikoli.


Archeoden v Sázavě (26. srpna 2017)

Jaké je to být archeologem? Návštěvníci si na několika stanovištích budou moci vyzkoušet práci archeologa či restaurátora, ale i činnosti, kterým se naši předci každodenně věnovali. Součástí akce budou i tři taneční vystoupení a navazující workshopy historických tanců skupiny Florén.

Poslední prázdninovou sobotu se uskuteční již šestý ročník akce zvané Archeoden. Na několika různorodých stanovištích v prostoru jižních zahrad a sklepení Sázavského kláštera se malí i velcí návštěvníci budou moci seznámit s prací archeologa, dokumentačními technikami i činností restaurátora keramiky. Vyzkoušet si budou moci i činnosti, kterým se naši předkové v pravěku i středověku běžně věnovali, ať už jde o mletí obilí na žernovu či o výrobu textilních pásek na destičkovém stávku.

Zájemci si budou moci vyrobit třeba i malou repliku Věstonické Venuše. Součástí akce budou tři taneční vystoupení od 13:30, 15:00 a 16:30 hodin a navazující workshopy historických tanců skupiny Florén. Každý návštěvník bude mít možnost si historické tance i vyzkoušet. Program bude pestrý a barvitý a nehrozí, že by se někdo nudil.

Přijďte se rozloučit s létem v archeologickém stylu!

Vstupné: 40 Kč za osobu.

Odkaz: https://www.facebook.com/events/1674452986196867


Večer světel v Praze (17. prosince 2017)

Svátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. prosince, tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů. Tradiční Večer světel v Praze se uskuteční v obvyklém čase a na obvyklém místě: 17. prosince 2016 v 17:00v prostoru kolem postranního vchodu kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí v Praze 1 (naproti Anežské ulici). Nezapomeňte si svíčku, lampion či lucernu!

Odkaz: http://www.bohousek.cz